Ogrodowa huśtawka – na jakie rzeczy należy zwracać uwagę przy jej wyborze

Czy może być coś bardziej przyjemnego, niż leciutkie huśtanie się w leniwe, sobotnie popołudnie? Najlepiej z dobrą książką w ręku i jakimś pysznym smakołykiem? Ale tak naprawdę każdy posiadacz przydomowego ogrodu może spełnić swoje marzenie, montując jakąś huśtawkę. Huśtawka ogrodowa to doskonały pomysł na wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a jednocześnie zapewnienie sobie świetnego miejsca do wypoczynku i relaksu. Czy znaleziona zostanie konstrukcja wykonana z drewna, czy ze stalowym stelażem – za każdym razem przy kupnie należy zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych spraw.

W pierwszej kolejności należy gabaryty huśtawki dobrać do powierzchni ogrodu. Jeżeli nie ma za dużo miejsca, to raczej należy sobie podarować modele na kilka osób. Stelaż huśtawki ogrodowej w takich przypadkach może mieć nawet ponad dwa metry długości, a a przecież go trzeba jeszcze postawić na jakimś utwardzonym podłożu. Kolejną niezwykle ważną kwestią jest bezpieczeństwo. A tak naprawdę można powiedzieć najistotniejszą, gdyż przy nieprzewidzianym zdarzeniu może się komuś stać coś groźnego.

Dlatego bezwzględnie przy wyborze należy sprawdzić, jaki huśtawka do ogrodu ma maksymalny udźwig. Dobrze żeby on był minimum dziesięć procent większy od całkowitej wagi osób korzystających ze sprzętu, lecz jeżeli zapas będzie większy, to tym lepiej. Warto również przyjrzeć się samemu wykonaniu, gdyż deklaracje wytwórców niekoniecznie zawsze będą się pokrywać ze stanem faktycznym. Jeśli zauważy się cienkie linki czy łańcuchy, lub kiepskie tuleje i sprężyny, to trzeba się dobrze zastanowić nad zakupem takiego sprzętu.

You may also like...