Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po wywiadzie lekarskim specjalista wywnioskuje, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. Podczas rozmowy uwzględnione są wyznaczniki do jakich zaliczają się: rodzaj choroby, współwystępujące schorzenia pacjenta, brane leki, wcześniejsze pobyty w szpitalu i operacje, kontuzje z lat poprzednich. Podczas wywiadu odbywa się też ocena siły mięśniowej pacjenta i może być zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywrócić sprawność w zakresie narządu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywracania pełnej sprawności po kontuzjach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy obniżenia czucia dolegliwości w wypadku bólu oraz dyskomfortu. Niezależnie od faktu, z czym będzie zmagać się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywracać rolę układu ruchu. Rehabilitanci przygotowują tempo i zakres treningów indywidualnie dla każdego pacjenta.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, a także poprawi całą sprawność. W Sports Medic może również odbyć się rehabilitacja chorych po operacjach, polegająca na zastosowaniu się do zaleceń lekarzy i wracaniu do zwykłego stylu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również skorzystać sportowcy po przeżytych urazach. Można na fizjoterapię trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Dodatkowo, choroby w takiej placówce leczone są też z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej w chorobach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W placówce wykonywane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, opierające się na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem z wykonaniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

You may also like...